מועדון התדר

מגיע ליד, מתבצעת שיחת מכירה, הוא הופך למנוי, אחרי שבועיים משנה מסלול,
אחרי חצי שנה רוצה לבטל – רוצה לנחש מה מתוך כל זה דורש פעולה ידנית?

למשפחת מניקס יש עסק משפחתי של אימון אישי. ארז מניקס פנה אליי לקראת השקה של מוצר חדש – "מועדון התדר". הוא רצה לדעת איך לעקוב אחרי הלידים ובאיזו מערכת כדאי לו לנהל את המנויים שעתידים להצטרף למועדון. כמובן שהתשובה שלי הייתה אחת: Airtable.

הצרכים והדרישות של הפרויקט הזה היו די מורכבים ומאד ספציפיים, ונדרשו כמה וכמה פגישות עד שהגענו לאפיון המדויק והמלא. הקונספט שהנחה אותי בבניית התהליכים ובבחירת הכלים היה להפוך את Airtable למעין One Stop Shop עבור ארז והצוות שלו. אם אנשי מכירות או מנהלת תפעול צריכים לעבוד על יותר מחלון אחד בכל רגע נתון, זה מתכון לבלאגן, טעויות והרבה בזבוז זמן. את כל המערכות חיברנו באוטומציה ל-Airtable כך שכמעט כל הפעולות הקשורות לתפעול של הלידים ושל המנויים מתבצעות תחת אותה קורת גג, ורובן קורות בצורה אוטומטית.

אז מה כלל הפרויקט?

ובפירוט:

הקמפיין התבסס על דפי נחיתה ב-ClickFunnels. חיברנו את הטפסים בדפי הנחיתה ל-Airtable, כך שכל ליד שמילא טופס נקלט בלוח הבקרה שיצרנו. אנשי המכירות קיבלו גישה ללוח הבקרה, שם יצרנו תצוגה מסוננת של הלידים שכוללת רק לידים שעוד לא נוצר איתם קשר, כך שאנשי המכירות יכלו לשבץ את עצמם בקלות ל"טיפול" בלידים הממתינים.

הדרכתי את ארז על שימוש ב-Airtable והאמת היא שהוא קלט ממש מהר והתחיל למצוא שם פיצ'רים שגם אני לא ידעתי על קיומם 🙂 

הטפסים חוברו גם לרב מסר, לצורך המשך דיוור למתעניינים שטרם רכשו. כשליד מבצע רכישה, הנתונים שלו מתעדכנים ברב מסר ובלוח הבקרה לצורך המשך תפעול המנוי במועדון. מאחר שטופס ההרשמה למועדון היה מורכב וכולל הרבה שדות ופרטים, צללנו לתוכו וניסינו לפשט את התהליך כמה שיותר עבור המתעניינים ועבור אנשי המכירות כאחד. 

עבור אנשי המכירות יצרנו (גם כן ב-Airtable) מערכת תגמולים שיודעת לזהות במקרה של רכישה מי "טיפל" בליד, ולחשב סכומי תגמולים על פי הכללים שארז קבע. לפרגן לאנשי המכירות זה אחלה, אבל במצב בו זה דורש המון עבודה ידנית וחישובים – זה כנראה לא יקרה. אז הנה, גם כאן האוטומציה נתנה מענה ופתרון. ארז בהחלט איתגר אותי כשביקש לא רק תגמול פר ליד לאיש המכירות המשויך לליד, אלא גם תגמול רוחבי המתחלק בין כל אנשי המכירות כשהם מצליחים להגיע יחד לכמות מסוימת של נרשמים. זה לקח קצת זמן, אבל פיצחנו גם את זה (אני אוהבת שמאתגרים אותי!).

בנוסף, יצרנו ב-Google Forms טפסים הן עבור המלווים של המועדון והן עבור הנרשמים עצמם, וחיברנו את הטפסים ללוח הבקרה, כך שמידע שוטף לגבי הטיפול במנויי המועדון כמו עדכון על ביצוע שיחות אימון, או צרכים של המנויים עצמם כמו שינוי מסלול, מתעדכנים בלוח הבקרה באופן אוטומטי על בסיס הטפסים.

לבסוף, לכל מועדון לקוחות או מנויים יש גם דלת יציאה. עבור המבטלים יצרנו טופס ביטול שמחובר באוטומציה לקארדקום, מערכת הסליקה, כך שהוראת הקבע של המבטל/ת הופכת ללא פעילה מבלי שנדרשת פעולה ידנית. כמובן, טופס הביטול מחובר גם לרב מסר ומעביר את המבטלים לרשימה מתאימה.

ומה יצא מכל זה?

לוח הבקרה מאפשר לנהל גם את הקמפיין וגם את התפעול השוטף של מנויי המועדון. כלומר – מדובר בכלי אחד שנותן מענה שיווקי-מכירתי ותפעולי גם יחד. פעולות רבות מתבצעות באופן אוטומטי על בסיס טפסים ואוטומציות שונות, וארז ושאר הצוות של "התדר" פנויים להתעסק במה שבאמת חשוב להם.

  • Group 232
  • Group 230
  • Group 230

רוצה את הקסם הזה גם בעסק שלך?

הקסם מתחיל!

היי! אם הגעת לכאן כנראה שהגיע הזמן שנדבר :)
אפשר פשוט לבחור את הזמן המתאים לך ולקבוע שיחה ראשונית.
השיחה נועדה להיכרות ולבירור צרכים, היא חינמית וללא כל התחייבות.

אין מועדים קרובים שמסתדרים לך בלו"ז? רוצה לבדוק קודם אם בכלל רלוונטי שנדבר?