החופש ללמד

המיזם שפתח לי את הדלת לעולם האוטומציה –
קצת על הקסמים שעשינו שם, כולם מבוססי מערכת דיוור

אי שם ב-2016 הייתי בסיומה של חופשת לידה, וכמו נשים רבות בנקודת הזמן הזו, חיפשתי את דרכי המקצועית. באותו זמן עבדתי בין השאר כבודקת מטלות בהשתלמויות של מיזם "החופש ללמד", אותו הקים וניהל אחי חובב יחד עם שותפו לדרך – אוריאל הרצוג. מפה לשם התגלגלתי להיות מנהלת הפרויקטים של המיזם, וכך בזכות אוריאל גם נפתחה לי הדלת לעולם האוטומציה. איזה מזל 🙂

העבודה שלי במסגרת המיזם לא הייתה על פרויקט מסוים, ואת הפרויקטים שעבדתי עליהם שם לא ביצעתי כפרילנסרית, ובכל זאת ראיתי לנכון להקדיש לכך דף בתיק הפרויקטים שלי מאחר שצברתי שם ניסיון רב ביצירת אוטומציות מתוחכמות מבוססות מערכת דיוור. למעשה, עוד לא פגשתי עסק או חברה שהגיעו לרמת השכלול הזו בעבודה עם "רב מסר", ואני מאמינה שלקרוא קצת על הקונספט עשוי בהחלט לפתוח את הראש לאופציות חדשות.

בקצרה, "החופש ללמד" הוא מיזם תוכן למורים/ות, שכמעט כולו אינטרנטי. ברשימת התפוצה רשומים עשרות אלפי מורים שמקבלים על בסיס שבועי תוכן בעל ערך, הזמנות לוובינרים והדרכות שונות. המוצרים בתשלום כוללים בין השאר השתלמויות וקורסים מקוונים, ואת מוצר הדגל שפשוט לא היה יכול להתקיים ללא אוטומציה – "נבחרת המורים".

אז מה כלל הפרויקט?

ובפירוט:

כל משפך שיווקי של "החופש ללמד" מבוסס על דף נחיתה מתאים ברב מסר. דף הנחיתה, כמובן, רושם את הליד לרשימה רלוונטית, ובמידת הצורך מניע תהליך אוטומציה (למשל: כדי ליצור עבור הנרשם קישור אישי לוובינר או לרשום אותו בגיליון Google Sheets כמתעניין במוצר מסוים). בכל רשימה כזו ממתין לנרשם מייל אוטומטי, וכך לא קורה מצב שבו אדם משאיר את הפרטים שלו בטופס ולא מקבל תגובה מיידית. תזכורות לקראת וובינרים ואירועים מתוזמנות אוטומטית, רמת הבשלות והעניין של לידים במוצרים מסוימים מנוטרת לפי פרמטרים כמו פתיחת מיילים והקלקה על קישורים במייל, ועוד. עד כאן זה יחסית בייסיק, אם כי יש לא מעט עסקים שלא עושים אפילו את זה, והשימוש שלהם במערכת הדיוור נשאר ברמה של ניוזלטרים מעוצבים ותו לא.

כאמור, המוצר המרכזי של "החופש ללמד" נקרא "נבחרת המורים". זהו מוצר מידע מבוסס אימון אישי, שבו הלקוחות מקבלים מדי יום תוכן אימוני קצר במייל וב-SMS סביב נושאים שונים שמעסיקים מורים/ות, כמו: התמודדות עם בעיות משמעת, הכנת שיעורים, העלאת מוטיבציה ועוד. הרעיון הוא לחלק את התהליך הרצוי למנות קטנות, כך שגם מורים עמוסים (ואין מורה לא עמוס, תאמינו לי) יוכלו לצרוך את התוכן ולהתקדם שלב אחרי שלב.

ההרשמה ל"נבחרת המורים" עוברת דרך טופס בדף נחיתה, המעביר את הנתונים לדף סליקה רלוונטי בקארדקום. הסליקה מעבירה את הנרשם לטופס נוסף, שבו ממלא הנרשם פרטים שונים הדרושים לצורך הכניסה ל"נבחרת" ומוגדרים במערכת כ"שדות מותאמים אישית". מאחורי הקלעים מניעה ההרשמה תהליך אוטומציה שבו נוצר משתמש באתר החברים ובמאגר הקבצים של "הנבחרת", והנרשם נכנס לרשימה מתאימה ברב מסר, כך שלמחרת הוא מתחיל לקבל את תכני "הנבחרת" אוטומטית על בסיס יומיומי.

מי שנרשם כמתעניין אך לא רוכש בסופו של דבר, מקבל פולואפים אוטומטיים בסגנון "נטישת עגלה" במייל וב-SMS, כדי לעודד אותו להירשם או לחילופין – ליצור איתו קשר אישי ולהבין מדוע הוא לא השלים את תהליך ההרשמה. מי שהשאיר את פרטיו בטופס התעניינות או הקליק על קישור רלוונטי במייל הוא ליד "חם" יחסית שניתן לתעדף בתהליכי מכירה, ובסופו של דבר להגדיל את אחוזי ההמרה. כחלק מתהליך ההרשמה השתמשנו גם בפיצ'רים מתקדמים כמו קופון אישי בקארדקום המוגבל בזמן, שוב – במטרה להגדיל מכירות.

תכני "הנבחרת" מחולקים לאימונים בנושאים שונים. לאורך הדרך, פתוחה לנרשמים האפשרות לדלג ולעבור בין התכנים בצורה אוטומטית לחלוטין. בכל מייל של "הנבחרת" ישנו קישור לטופס בחירת אימון, ומילוי הטופס מניע תהליך אוטומציה שרושם את המבקש לסדרת התכנים הרלוונטית.

גם ביטול המנוי ב"נבחרת" מתבצע על בסיס אוטומטי לגמרי, באמצעות טופס ביטול שקישור אליו מוטמע בכל מייל, המוביל להסרה מכל המערכות הרלוונטיות וביטול של הוראת הקבע.

המרכיב הפרסונלי הוא קריטי כשמדובר במוצר העוסק בהתפתחות אישית, והוא נשמר באמצעות מענה אנושי לפניות אישיות של הלקוחות (במייל, ב-SMS ובוואטסאפ). מענה כזה למספר גדול של לקוחות אפשרי רק במצב שבו הצוות לא נדרש כלל להתעסקויות טכניות כמו מעקב אחרי מתעניינים, הרשמה, שינוי מסלול, ביטול וכד'.

ומה יצא מכל זה?

"נבחרת המורים" של "החופש ללמד" היא מוצר מידע ברמת גימור גבוהה, והתשתית האוטומטית שלה מאפשרת למאות מנויים בו זמנית לקבל תכנים נפלאים ושירות מצוין, כשמאחורי הקלעים עומד צוות תפעולי מצומצם מאד.

וכמובן, בלי החשיפה לעולם האוטומציה במסגרת "החופש ללמד", כנראה לא היית רואה את הטקסט הזה עכשיו 🙂

  • Group 232
  • Group 230
  • Group 230

רוצה את הקסם הזה גם בעסק שלך?

הקסם מתחיל!

היי! אם הגעת לכאן כנראה שהגיע הזמן שנדבר :)
אפשר פשוט לבחור את הזמן המתאים לך ולקבוע שיחה ראשונית.
השיחה נועדה להיכרות ולבירור צרכים, היא חינמית וללא כל התחייבות.

אין מועדים קרובים שמסתדרים לך בלו"ז? רוצה לבדוק קודם אם בכלל רלוונטי שנדבר?